Koduleht ajutiselt suletud

Kodulehe avamiseks palun võtke ühendust Elitec’i klienditoega või saatke meile kiri

• telefon: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Web site is temporarily not available

To activate website please contact the Elitec costomer service or send us a message

• phone: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Login
Epood > TALLI > Söötmine >IFEED automaatne söötja (mudel 5)
Vali toode:
HindIFEED AUTOMAATNE SÖÖTJA (mudel 5)


Tarneaeg kuni 1 kuu

  
Omadused


Hea Sinu hobusele:


▪ Sinu hobune sööb tihedamini ja korraga väiksemaid koguseid – nii nagu looduses
▪ Sööt seedib ja toitained imenduvad paremini
▪ Rohkem aega kulub söömisele vähem igavlemisele
▪ Väheneb söötmisega seonduv stressikäitumine (jalgadega tagumine jms)
▪ Väheneb koolikute ja maohaavandite tekkimise risk

Hobuse jaoks oleks ideaalne, kui ta saaks väikese portsjoni iga 2-3 tunni järel (vt lähemalt hobuste söötmise kohta Eesti Põllu- ja Maamajanduse Nõuandeteenistuse veebilehelt). Tavaliselt on töökorralduslikult keeruline sellist söötmisrežiimi tagada, automaadiga on see aga lihtne - sööda oma hobust 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 jne kuni 48 korda ööpäevas ! Iga söögikorra ajal jagatava söödakoguse saad määrata vastavalt iga hobuse individuaalsele vajadusele (minimaalne kogus ca 0,1 liitrit, maksimaalne ca 2 liitrit).


Vaata videot - iFEED-i on väga lihtne oma hobuse heaks kasutada!► Kasulik ka Sinule:

▪ Väheneb söötmisele kuluv aeg ja tööjõukulu – mida rohkem hobuseid on, seda suurem on kokkuhoid
▪ Väheneb söödakulu (keskmiselt 25%)
▪ Automaat söödab Sinu eest varahommikust hilisõhtuni Sinu poolt määratud aegadel ja kogustes

Sina täidad oma hobuse automaati 1 kord ööpäevas, automaat söödab Sinu hobust nii sageli nagu Sulle ja Sinu hobusele sobib. Sa ei sõltu enam oma päevakava korraldamisel hobuse söötmise aegadest ja Sul kulub söötmisele ka kordades vähem aega. Tänu sagedasemale söötmisele seedib sööt paremini ja sööta kulub vähem.

► Olulised andmed:

▪ Maht: 10,5 liitrit, mahutab ca 4 kg sööta
▪ Sobiv sööt: jahvatatud, purustatud, täistera või granuleeritud sööt (kaer, müsli jne) läbimõõduga 3-5mm.
▪ Ei sobi pikad, paksud graanulid, hein ega muu koresööt.
▪ Tehtud turvalisest ja vastupidavast polüpropüleen plastikust ja roostevabast terasest
▪ Ümarad nurgad tagamaks hobuste ohutus
▪ Mõõtmed: kõrgus 53cm, laius 23cm, paksus 18cm
▪ Kaal: umbes 1,8kg
▪ Saadaval kahes värvitoonis: valge ja tumehall (mõlemad natuke läbipaistvad)
▪ Töötab elektriga, madal 24 voldine vool - ohutu nii inimesele kui loomale
▪ Automaat kasutab elektrit üksnes toidu jagamise ajal, seega tarbib vähe elektrit
▪ Ühe toiteploki taha saab ühendada 1-60 automaati
▪ Kõikidel ühe toiteploki taha ühendatud automaatidel saab ühekorraga määrata ja muuta söötmise kordi ja aegu
▪ Iga hobuse toidukoguse saab määrata individuaalselt
▪ Iga automaat on individuaalselt väljalülitatav
▪ Automaat paigaldatakse boksi sisse. Väikeste vahedega torudest koosneva boksivõre puhul soovitame valida väljaspoole boksi jääva mudeli (mudeli 1 või 2), et automaat oleks väljastpoolt boksi lihtsalt ja mugavalt täidetav
Väljaspoole boksiVvVVV Väljaspoole boksi paigaldatavate mudelite puhul tuleb boksi seina teha avaus, mille kaudu liigub sööt automaadist künasse
▪ Sobib kasutamiseks nii sise- kui välitingimustes, kui automaat on kaitstud sademete eest.
▪ Sobib kasutamiseks ka külma ilma korral kui kasutatav sööt on kuiv (niiske sööt võib ühte tükki külmuda ja sellisel juhul see automaadist välja ei tule).
▪ Automaati tuleb aeg-ajalt puhastada, et tagada töökindlus.▪
Valmistatud Taanis .


Mudel/Omadus Mudel 1 Mudel 2 Mudel 3 Mudel 4
Mudel 5
Erinevate mudelite võrdlus
Paigalduskoht
boksist välja

boksist välja
boksi sisse boksi sisse boksi sisse
Vajadus teha boksi seina avaus
jah
jah ei ei ei
Automaadi täidetav väljastpoolt boksi
jah
jah sõltub boksist sõltub boksist sõltub boksist
Värvivalik
hall/valge

hall/valge

hall/valge
hall/valge hall/valge
Täitekolu materjal
plastik
plastik plastik metall plastik
 Paigaldamine ja seadistus

Automaati ja toiteplokki on lihtne paigaldada, kuid saate paigalduse vajadusel ka meilt tellida. Paigalduse hind sõltub eelkõige paigaldatavate automaatide arvust ja talli ehituslikest omapäradest - hinnapakkumise saamiseks võtke meiega palun ühendust.

Kui automaadid on toiteploki ja taimeriga ühendatud:
▪ Määra taimeril toidukordade arv ja ajad 24 tunnise perioodi jooksul
▪ Määra igal automaadil iga toidukorra ajal jagatav toidu kogus sõltuvalt konkreetse hobuse vajadusest – määrata saad 0-15 portsjonit ühe söödakorra kohta (1 portsjon = 0,1-0,15 liitrit sööta sõltuvalt söödast).


Lisainfo


Alljärgnevalt jagavad oma kogemust tallid, kes on IFEED automaatseid söötjaid juba pikemat aega kasutanud:


Hidensted Ridecenter (Taani)


Talli juht Karel Knegt:

"Meie ratsakeskusesse on paigaldatud 67 IFEED-i automaatset söötjat. 42-ga neist söödetakse klientide hobuseid, keda söödetakse 10 korda päevas. 25 automaatse söötjaga söödetakse ratsakooli enda hobuseid, keda söödetakse 6 korda päevas. IFEED-i automaatsete söötjate abil säästame sööda pealt umbes 25% aastas. Me oleme IFEEDi automaatsete söötjatega väga rahul, kuna neid on lihtne kasutada ja neid tuleb täita ainult üks kord päevas, seega säästame ka tööjõukulult."
Kolding Hingstecenter (Taani)Omanik Poul-Erik Lohmann:

"Siin Kolding Hingstecenter’is oleme kasutanud IFEED automaatseid söötjaid alates 2003. a. Selle aja jooksul oleme säästnud sööda pealt 20-25% tänu sellele, et sööt paremini seedib ja vähem läheb raisku. See tähendab, et IFEED automaatsete söötjate paigaldamiseks tehtud investeering tasus ennast ära vähem kui 1 aastaga. Kuna IFEED söötjaid tuleb täita ainult 1 kord päevas, on ka ajakokkuhoid oluline. Kuna iga automaat söödab kindla koguse kindlal ajal, pole ohtu ülesöötmiseks ja sööda raiskamiseks. IFEED süsteemi puhul võime olla kindlad, et hobused on õigel ajal korrektselt söödetud ja saame veeta oma hobustega rohkem kvaliteetaega. Minu arvates on see hobuste heaolu ja hobusepidamise valdkonnas sajandi leiutis. Lisa informatsiooni saamiseks võite mulle helistada +45 7556 5900 või +45 2020 9977."Enggarden Ridecenter (Taani)

Talli omanik Lars Boje:

"Enggarden Ridecenter’is on meil umbes 50 hobust, kellest 30 oleme alates 2007. a. söötnud IFEED automaatsete söötjatega. Söötjad on töötanud probleemideta alates nende paigaldamisest ja on vastanud kõikidele meie ootustele. Me kasutame purustatud teravilja sööta ja alates paigaldamisest oleme säästnud 20%. Hobused on söötmise ajal rahulikud ja alates sellest kui me hakkasime automaatseid söötjaid kasutama, pole meie hobustel esinenud mitte kordagi seedehäireid. Me arvame, et see on nii, kuna hobused söövad palju kordi, kuid korraga väikeses koguses. Me söödame 8 korda päevas erinevate pikkustega vaheaegadega. Omanikena on meil lisaks tallile ka oma täiskoormusega ametialane töö. Lihtne tehniline lahendus ja funktsionaalsus on tõestanud enda usaldusväärsust ja on muutnud meie igapäevaelu lihtsamaks. Kliendid, kes oma hobuseid meie tallis hoiavad, on väga rahul, et saavad ise kontrollida oma hobuse söödakogust."Shadock'i tall (Taani)Talliomanik, koolisõitja Henrik Sibbesen, on Taani rahvusliku koolisõidu meeskonna liige. Ta on võitnud Euroopa Meistrivõistluste hõbemedali individuaalsõidus ja kuldmedali Maailmameistrivõistlustel Kentuckys oma hobusel Rexton Royal. Henrik Sibbesen on automaatsete söötjate lojaalne kasutaja ja tellis hiljuti veel 15 söötjat oma talli laienduse jaoks.

Oma Lõuna-Taanis asuvas Shadock’i tallis on ta kasutanud automaatseid söötjaid 50 hobuse jaoks viimased 7 aastat. Henrik Sibbesen: „Kui sa oled IFEED’i proovinud, pole enam tagasiteed.“ Automaatseid söötjaid täidetakse 1 kord päevas, mis hoiab kokku tööaega ja tema kogemuse pinnalt on vähenenud nii söödaarved kui ka veterinaari visiitide arv. „Suvel söödame 5 korda päevas, külmema ilmaga 7 korda päevas. Alates IFEEDi paigaldamisest pole meil koolikuid esinenud." Hobuse magu on küllaltki väike ja palju väikeseid söödakoguseid, mida IFEED pakkuda võimaldab, on seedimisele hea, kuna organism kasutab sööta efektiivsemalt. Me hoiame söödalt kokku vähemalt 10-20%. Shadock’i tallis pole hobustel stressi- ega negatiivset käitumist, mida tihti seostatakse söötmisajaga. Henrik Sibbesen: "Automaatsed söötjad aitavad kaasa rahulikuma keskkonna ja käitumise kujundamisele." Automaatsete söötjate paigaldamisest on möödunud 7 aastat ja pole plaani midagi muuta. „Me just tegime neile kõigile põhjaliku puhastuse ja need näevad välja nagu uued. Need on tehtud polüpropüleenist ja roostevabast terasest, seega me saame neid kasutada veel 5-10 aastat enne kui need tuleb välja vahetada."     
Seotud tooted: