Koduleht ajutiselt suletud

Kodulehe avamiseks palun võtke ühendust Elitec’i klienditoega või saatke meile kiri

• telefon: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Web site is temporarily not available

To activate website please contact the Elitec costomer service or send us a message

• phone: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Login
Epood > TALLI > Söötmine >Hay Pillow heinakott (standard)
Vali toode:
Hind


  Laos järgmised mudelid: kotid võrgusilmaga 2,54cm ja 1,9cm 21 keerdu Tarneaeg 2-3 tööpäeva. Teiste mudelite tarneaeg kuni 14 tööpäeva


  Omadused

Üks kvaliteetsematest, efektiivsematest, mitmekülgsematest ja lihtsasti kasutatavamatest aeglase söötmise (inglise keeles slow feeding) heinakottidest turul!


Aeglase söötmise süsteem, mis võimaldab hobusele pidevat, kuid siiski kontrollitud juurdepääsu heinale mitmeks tunniks või isegi kogu päevaks/ ööks. 

► Mahutab kuni 6,8 kg heina
 

►  Saadaval 5 erineva tihedusega võrguga:
1. võrgusilm 3,2cm
2. võrgusilm 2,54cm
3. võrgusilm 1,9cm/21 keerdu
4. võrgusilm 1,9cm/30 keerdu
5. võrgusilm 1,3cm

►  HeinaHHHHHeinakoti mõõtmed: laius 70cm, pikkus 80cm

► Võrgu osa mõõtmed: laius 38cm, pikkus 64cm

► Heinakoti kaal: ca 600g

► Valmistatud hästi vastupidavast veekindlast materjalist. Unikaalne kinnituslahendus tagab koti täitmisel mugavuse ja võimaldab hobusel heinale ligi pääseda üksnes võrgu kaudu.

► Masinpestav - kasuta õrnade kangaste jaoks ettenähtud programmi ja külma vett. Kuivata nööril, trummelkuivatus ei ole lubatud.

► Valmistatud USA-s.
 


  Miks on aeglane söötmine (slow feeding) Sinu hobusele kasulik? 

Vähendab maohaavandite tekkimise riski. Hobused söövad looduslikes tingimustes 18-24 tundi ööpäevas, mistõttu produtseerib nende magu maohapet 24 tundi ööpäevas, et olla kogu aeg valmis söödava toidu seedimiseks. Peale söömist võib hobuse magu tühjeneda isegi 15-20 minuti jooksul. Seega on hobuse tervise seisukohast hea, kui natuke sööta oleks hobuse jaoks kogu aeg saadaval. Söömise käigus erituv sülg ja söödav hein kaitsevad magu liigse happelisuse eest. Lisaks võib toidu puudumine  põhjustada hobusele stressi, mis võib olla maohaavandite tekkimisele kaasaitavaks faktoriks.

 ► Toit seedib paremini. Kui Sinu hobune sööb heina liiga kiiresti ja korraga suures koguses, pole sellel piisavalt aega korralikult seedida. Toidu läbiseedimine võtab aega. Seedimisele aitab kaasa hobuse liikumine. Mitme heinakoti eri asukohtadesse paigutamine täidab mõlemat eesmärki – aeglustab söömiskiirust ja sunnib hobust liigutama. Sellise korralduse juures toimub toidu seedimine pidevalt ja see omakorda hoiab ka jämesoole tervena, aidates vähendada koolikute tekkimise riski.

 ► Vähendab igavust.  Hobused magavad ainult umbes 3-4 tundi ööpäevas ja tavaliselt mitte kauem kui 20 minutit korraga. Ülejäänud ajal on söömine nende peamine ja põhiline tegevus. Aeglane söötmine mõjub hästi nii hobuse füsioloogilistele protsessidele kui ka psüühikale. Pidev tegevus  söömise näol aitab ennetada igavusest tingitud halbade harjumuste tekkimist.

 ► Mälumisaeg pikeneb. Pikem mälumisaeg aitab kulutada hambaid  loomulikul moel.

 ► Kehakaal on kontrolli all. Hein on oma olemuselt kuivatatud (st vähendatud veesisaldusega) rohi. Kasvav rohi koosneb 70-80% ulatuses veest, päikese käes kuivanud hein seevastu ainult 5-10% veest. Hein sisaldab 1 kg kohta 7-8 korda rohkem kaloreid võrreldes heinamaal kasvava rohuga. Seega on iga suutäis heina kontsentreeritud kalorite sisaldusega. Kui Sinu hobune on ülekaaluline, aitab aeglane söötmine tasakaalustada insuliinitaset ja ainevahetust. Kui Sinu hobune on alakaaluline, aitab aeglane söötmine parandada toidu seedimist ja toitainete ning kalorite omastamist.

 ► Loomulik söömisasend. Kui Hay Pillow heinakoti standard mudel asetada maha, sööb hobune tema jaoks kõige loomulikumas asendis – pea maas. Miks on söömisasend oluline? Pea maas söömisel on väiksem  koormus luustikule ja pehmetele kudedele. Pea maas söömine võimaldab …
 
 
  Miks on aeglane söötmine kasulik ka Sinule?
  
► Kui Sinu hobune on terve ja õnnelik oled seda ka Sina. 

► Mida tervem hobune on, seda väiksemad on ka kulutused ravimitele ja loomaarstile.

Vähem heina läheb raisku. Kuna hein on kotis, ei lähe see allapanu sisse laiali. Ostetud heina puhul tähendab see väiksemaid kulusid.
  
    
  Kasutamine
  
Erinevad kasutuskohad ja võimalused

Standard mudel on eelkõige mõeldud kasutamiseks maas – õues või boksis. Õues võid kasutada seda kinnitamata, kuid boksis on parem kott seina külge kinnitada (vt põhjuseid ohtusnõuannete alt).
        

Standard mudelil on 5 aasa, mille abil saab seda erinevatel viisidel kinnitada ja vajadusel ka üles riputada.


 
Näiteks võib selle riputada boksi või treilerisse. Kasuta alati lahtikäivat kinnituslahendust.
 
   


Samuti võid kinnitada selle kõrgete äärtega anumasse (nt plastiktünni). Kasuta alati lahtikäivat kinnituslahendust.
► Kasutamise alustamine ja võrgu tiheduse valik
 
Sõltumata Sinu poolt valitud võrgu tihedusest pane hobusele alguses lisaks heinakotile tavaline kogus heina ka lahtiselt ette, et ta saaks oma nälja kustutatud ja lisa saamiseks hakkaks kotist söömist harjutama.  Ära pane heinakotti esialgu heina liiga täis - haruta hein lahti ja pane alguses kotti paar kilogrammi heina. Tõmba läbi võrgu natuke heina välja, et hobune saaks aru, kuidas heina kotist kätte saada. Jälgi oma hobust ja ära jäta teda kotiga üksi enne kui oled veendunud, et hobune oskab ja saab sellest süüa.
 
Hay Pillow kõik mudelid on saadaval 5 erineva tihedusega võrguga – võrgusilm 1,3cm, 1,9cm 21 keerdu; 1,9cm 30 keerdu; 2,54cm ja 3,2cm, et iga hobuse jaoks leiduks sobiv. Mida tihedam on võrk (st mida väiksem on võrgusilm), seda raskemini on hein kättesaadav ja seda aeglasemalt hobune sööb ja mida hõredam see on (st mida suurem on võrgusilm), seda kiiremini hobune sööb. Vahe 1,9cm 21 keermega ja 1,9cm 30 keermega võrgu vahe on see, et 21 keermega võrk söödab natuke kiiremini kui 30 keermega.  
 
Kõige suurema võrguga heina kott ei aeglusta oluliselt hobuse söömist, seega on see mõistlik tellida juhul, kui Sinu eesmärgiks on eelkõige heina raiskamise vähendamine. Samuti on kõige suurema võrguga koti kasutamine hea aeglase söötmise alustamiseks, et hobune harjuks uue söötmismeetodiga ja ei läheks stressi, hiljem võid minna üle väiksema suurusega võrguga kotile. Kotte ongi hea kombineerida - kui sa soovid, et hein oleks sinu hobusele kättesaadav pikema perioodi jooksul (nt kogu öö jooksul), siis võid kasutada ühte hõredama võrguga ja teist tihedama võrguga kotti.
    
Enamus hobuseid saab söömisega hakkama heinakotist, mille võrgu tihedus on 2,54 cm või 3,2cm. Sõltuvalt sinu hobuse iseloomust ja kogemusest aeglaste söötjatega, juhul, kui tellid tema jaoks liiga tiheda võrgu, on Sõimalik, et ta ei oska  ega saagi sellest süüa. 
 
Kui sa ei taha mitut osta, siis vali mõni tihedam variant, aga sel juhul pane harjutamise perioodil hobuse jaoks lisaks heinakotile alati tavaline kogus heina ka lahtiselt, et ta saaks oma nälja kustutatud ja lisa saamiseks hakkaks kotist söömist harjutama. Nii saad iga natukese aja tagant hakata lahtise heina kogust vähendama kuni lõpuks on hobune harjunud sööma kogu heina heinakotist.
 
Mis saab, kui hobune pöörab koti valet pidi? Enamus hobuseid õpib kiiresti kotti ümber, õigesse asendisse keerama. Kui sinu hobune ei õpi, siis kinnita kott anuma põhja või riputa see üles. Kui võimalik, siis jäta see tagurpidi asendisse ja anna lahtist heina juurde – lõpuks saab ta aru, kuidas kott heina kätte saamiseks ümber pöörata.
  

 OHUTUS
  

► Rautatud hobustel on oht raudapidi võrku kinni jääda. Kui Sinu hobune on rautatud, ära kasuta standard mudelit maas. Rautatud hobuste puhul tuleb heinakott riputada piisavalt kõrgele, et hobune ei ulataks kotti jalaga lööma või panna see piisavalt kõrgete äärtega tünni sisse, kuhu hobune ei saa sisse astuda.
  
► Standard mudelit ei ole soovitatav kasutada boksis lahtiselt maas, sest hobune võib sellele kogemata oma väljaheited teha või olla sunnitud sellele ruumipuuduse tõttu pikali heitma. Parem on heinakott lahtikäiva kinnituslahendusega boksi seina külge kinnitada.    
  
► Kui Sinu hobune pole varasemalt aeglase söötmise heinakottidega kokku puutunud, siis ära alusta söötmist kõige tihedama võrguga kotist  – Sinu hobune ei pruugi heina kotist kätte saada. Lisaks hakkab hobune heina kättesaamiseks kasutama hambaid ja nii võib võrk kiiremini katki kuluda.

► Ära topi kotti liiga täis, ka siis ei pruugi hobune võrgu vahelt heina kätte saada ja hakkab heina kättesaamiseks kasutama hambaid, mistõttu võib võrk kiiremini katki kuluda.
 

   
► Sa võid heina kasta, kuid ära jäta heinakotti vihma või lumesaju kätte, sest hein võib minna nii pehmeks, et  seda ei saa enam võrgu vahelt kätte.


  Lisainfo


Vaata videot siit - hobustele Hay Pillow meeldib!  
 
Seotud tooted: